Регистрация

Саботаж в "Карфур" от озлобени търговци

Автор: "Черноморски фар" 15 април 2009 , 10 коментара

Яйца за 13 ст., агнешко от лицензирана кланица - за 9,99 лева, козунак със стафиди и портокали - за 1,59 лв., кисело мляко - за 14 ст. Тези свръхниски цени са прецедент в историята на Бургас, а дребните търговци са заплашени от фалит, тъй като не могат да си позволяват да продават на такива ниски цени.

Същинската война срещу хипермаркетите започна в събота в "Карфур". Тогава неизвестни напълнили 60 колички със замразено месо и други скъпи хранителни продукти от фризерите, замаскирали ги отгоре със салфетки, чипс и възглавници и зарязали пълните колички между стълпотворението от хора. По- късно стоката била бракувана, но на мястото на "престъплението" е задържан работник от известна бургаска фирма, срещу когото е повдигнато обвинение и е образувано дознание.

Заради навлизането на веригите дребните и средни търговци от Бургас и шефовете на веригите се събраха на среща по искане на Бургаската търговско-промишлена палата. Едните обвиняваха, че не може да се продават стоки на толкова ниски цени и това означава, че те са некачествени. Собствениците на вериги обаче контрираха, че цената е за сметка на продаденото огромно количество и че самите производители и дистрибутори са настоявали техните продукти да бъдат включени в промоциите.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти