Регистрация

Екологичната инициатива "Моят зелен град" ще се проведе на 27 септември

Автор: Регал 17 септември 2014 , 1 коментар

Coca-Cola, Българското дружество за защита на птиците (БДЗП) и ЕКОПАК организират за седма поредна година инициативата "Моят зелен град", целта на която е да обедини стотици доброволци в една обща кауза за опазване на околната среда.

За общо шест издания на кампанията до момента еколюбителите в София успяха да се погрижат за опазването на природата в градска среда като почистиха и облагородиха няколко големи градски парка. През 2014 г. те ще имат възможност да опознаят богатствата на природен парк "Витоша". На 27 септември служителите на Coca-Cola в София, Банкя и Костинброд, заедно с всички желаещи доброволци ще почистят и облагородят местностите "Дендрариум" и "Игликини поляни". Участниците в кампанията ще възвърнат приветливия вид на областта като възстановят счупени мостчета и парапети, боядисат и лакират планинските масички, пейки и беседки и поставят нови шезлонги за почивка на слънце. Доброволците ще помогнат и за реставрирането на ботаническата алея за незрящи, която се намира в "Дендрариума".

За децата ще се организират специални опознавателни обиколки на местността за наблюдение на птиците, животните и растенията в природен парк "Витоша". Лектори от БДЗП и Природо-научния музей в София ще изнесат интересни уроци на открито, свързани с биоразнообразието в региона, а в специалната екоработилница на ЕКОПАК малчуганите ще се научат да превръщат ненужните отпадъци в красиви украшения и ще получат съвети как да помогнат за опазване на природата.

Организаторите канят всички желаещи да се включат в инициативата, като на място ще получат необходимите материали.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти