Регистрация

Apple нанесе смъртоносен удар на BlackBerry

Автор: Money.bg 22 март 2013 , 5 коментара
Пентагонът ше купи 650 000 таблети и смартфони от Apple.

 
Автор: Reuters

Apple ще утежни сериозно положението на своя конкурент BlackBerry. Екипът на Тим Кук спечели ключова сделка с Министерство на отбраната на САЩ, за сметка на компанията от Канада.

Военните ще купят 650 хиляди iOS устройства, които ще заменят ползваните досега смартфони и таблети BlackBerry. Поръчката включва iPad, iPad mini, iPod touch и iPhone от различни поколения, съобщи TechNews.bg.

Експертите на министерството са преценили, че покупката и обслужването на епълските джаджи ще им излезе по-евтино, отколкото да минат на ново поколение BlackBerry 10 устройства. Решението в полза на Apple е мотивирано и от факта, че съществуващите BlackBerry устройства не могат да се ъпгрейдват до версия 10 на платформата.

В момента военните ползват около 470 хиляди канадски устройства от предишни поколения. По-нататъшната им употреба е преценена като нецелесъобразна. Първо, увеличават се разходите за ремонти, и второ, адаптирането им към новите изисквания за сигурност би струвало твърде скъпо на министерството. Изчисленията показват, че окончателната цена на BlackBerry устройствата би нараснала четири пъти.

Повече от половината нови епълски устройства ще бъдат раздадени на сухопътните войски, военноморските сили и съпътстващото командване. Останалите устройства ще се използват от чиновниците в Пентагона.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти