Регистрация

"Максима България" отчете 7,3% ръст на оборота си през 2011 г.

Автор: Регал 02 февруари 2012 , 2 коментара

"Максима България" отчете 7,3% ръст на оборота си през 2011 г., като голяма част от него се дължи на новооткритите обекти, съобщиха от компанията. В стойност продажбите на компанията възлизат на 62 млн. евро.

През изминалата година ситуацията на пазара за бързооборотни стоки в България беше нелека. Въпреки това ние успяхме да постигнем добри резултати – отвориха врати 11 нови магазина "Т Маркет" от различни формати в София и други големи градове, каза Вигинтас Шапокас, генерален директор на "Максима България". Компанията неотдавна откри собствен логистичен център, а също така започна работата си цех за собствено производство на салати и кулинария. Инвестицията на "Максима България" в страната през 2011 г .възлиза на 5.4 млн. евро, а създадените нови работни места са над 250, обявиха още от компанията.

Плановете на "Максима България" за тази година са да продължи развитието си и разширяването на веригата "Т Маркет" в България. Планира се да бъдат открити нови 14 магазина, като се разшири производството на собствена продукция, а също и да се отвори цех за месо.

През 2011 г консолидираният оборот на MAXIMA GRUPĖ, собственик на магазините "Т Маркет"се увеличи с 6,5 % спрямо 2010 година и достигна 2,250 млрд. евро без ДДС, съобщават още от "Максима България". Оборотите на дъщерните на групата компании се увеличиха във всички страни, като ръстът е най-значителен в Естония – 13,3 %, в Латвия – 6.6%, в Литва – 5.0%.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти