Регистрация

Huawei се отказва от новата си серия лаптопи

Автор: Йоан Запрянов 14 юни 2019

Причината отново се крие в забраната за бизнес с компании от САЩ

Вкарването на китайския технологичен гигант Huawei в черния списък на САЩ взе нови жертви. Компанията ще се откаже от пускането на новата си линия лаптопи Matebook, като причината очаквано е забраната за бизнес на американските компании с Huawei, пише CNBC. Отлагането на серията за неясен период от време беше съобщена официално от Ричард Ю, изпълнителен директор на звеното за потребителска техника на Huawei.

"Не можем да доставим компютъра", коментира Ю, като нарече ситуацията "неприятна". Той добави, че е възможно, ако ситуацията бъде разрешена, лаптопът все пак да се появи на пазара.

Лаптопите на компанията са част от потребителския бизнес на компанията, който вече отговаря за най-голямата част от приходите на фирмата. Това се дължи преди всичко на смартфоните, но Huawei е заявявала неколкократно, че иска да пробие и в сферата на преносимите компютри.

Целият текст е тук

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
Без законова рамка и с краткосрочни наеми: фермерските пазари между потребителския интерес и правния вакуум Организаторите им настояват за законови регламенти и промени в старите общински наредби, които да дадат на потребители и производители сигурност и защита от нелоялната конкуренция
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти