Регистрация

Pernod Ricard обмисля продажбата на винения си бизнес

Автор: Пламена Кацарова 18 март 2019

Обсъжданията са на предварителен етап и компанията може в крайна сметка да реши да запази бизнеса си

Втората по големина компания за спиртни напитки в света Pernod Ricard обмисля продажбата на винения си бизнес, съобщава Bloomberg, позовавайки се на свои източници. Подразделението на френския производител включва австралийската марка Jacob's Creek и испанската Campo Viejo, като годишните продажби възлизат на близо 500 млн. долара.

Намеренията

Обсъжданията са на предварителен етап и Pernod Ricard може в крайна сметка да реши да запази бизнеса си, казаха източниците, пожелали анонимност заради конфиденциалност на информацията. От компанията казаха, че е "въпрос на политика да не се коментират слухове или спекулации".

През декември хедж фондът Еlliot увеличи дела си в Pernod Ricard и препоръча на базираната в Париж компания да обмисли възможността да се освободи от марките с недостатъчна производителност. Американската инвестиционна компания призова за съкращаване на разходите с над 500 млн. долара. Производителят на водка Absolut е започнал да проучва възможностите за продажба на подразделението още преди това.

Целият текст е тук

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти