Регистрация

Volkswagen постигна нов рекорд в продажбите въпреки трудната 2018 г.

Автор: Деян Димитров 14 януари 2019

Световният лидер в автомобилостроенето очаква затрудненията да продължат и през тази година

Въпреки проблемите през втората половина на изминалата година Volkswagen регистрира нов рекорд на годишните продажби. Комбинацията от забавянето на китайската икономика, търговската война и новите европейски регулации за вредни емисии силно навредиха на бизнеса на основния бранд на германския автомобилен гигант и, изглежда, ще продължат да генерират рискове и предизвикателства и през 2019 г., съобщава Financial Times.

Volkswagen е продала 6.24 млн. автомобила от едноименния бранд през 2018 г., което поставя нов рекорд в годишните продажби за компанията. Резултатът е само с 0.2% по-висок от този през 2017 г. и е много под първоначалните очаквания на пазарните анализатори. Годината завърши лошо за световния лидер в сектора, като печалбите паднаха с 9% спрямо миналата година през декември.

Китайски проблеми

Според главния директор на операциите на Volkswagen - Ралф Брандстетер, 2019 г. също ще бъде изпълнена с премеждия, като компанията много повече ще наблегне върху рентабилността - знак, че може да предстоят съкращения, както се случва в момента във Ford.

Целият текст е тук

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти