Регистрация

H&M открива втори магазин в Пловдив

Автор: Регал 30 октомври 2015 , 1 коментар
Две седмици по-рано веригата ще открие и първия си обект в Сливен

Фотограф: Надежда Чипева

Модната верига H&M открива нов магазин в Пловдив, който ще се намира на търговската улица "Александър Батенберг". Официално той ще отвори врати на 28 ноември, съобщиха от компанията.

Две седмици по-рано H&M ще открие и първия си обект в Сливен. Той ще се намира в Mall Sliven и ще започне да работи точно в 11 часа на 14 ноември.

Пететажният магазин в Пловдив ще е разположен на обща площ от 2252 кв. м и ще предлага колекции за жени, мъже и деца. H&M ще отпразнува отварянето на най-новата си локация като предложи на първите си 100 клиенти карти-ваучер на стойност 20 лв. Подаръци са предвидени и за всяка покупка в рамките на целия ден.

Този сезон колекциите на H&M са вдъхновени от бохемския стил и градската елегантност. Цветовете, които преобладават, са сиво, синьо и черно, а основните модели са в стила на 80-те години.

Клиентите в Пловдив ще имат възможност да се възползват и от инициативата за събиране на стари дрехи. За всяка торба с ненужен текстил, върната в магазина с цел да бъде рециклирана, клиентите получават ваучер за отстъпка. С тази програма H&M цели да затвори цикъла на производство на дрехи.

H&M Group притежава магазини на 61 пазара, като в това число спадат и франчайз. През 2014 продажбите й с включено ДДС възлизат на 177 млрд. шведски крони, а служителите са над 132 000.

Веригата влезе на българския пазар през март 2012. Магазинът в Сливен е 17, а този в Пловдив - 18-ти за марката в страната. През април т.г. компанията пусна и онлайн магазин. Освен облекла новата интернет услуга предлага и продукти за дома от серията "H&M Home" за интериорен дизайн и декорации. България е сред първите пазари, на които стартира платформата за онлайн пазаруване. Другите са Белгия, Чехия, Унгария, Полша, Португалия, Румъния и Словакия.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти