Регистрация
  • Начало
  • Новини
  • Свят
  • Британската полиция закри над 1200 измамнически сайта за онлайн търговия

Британската полиция закри над 1200 измамнически сайта за онлайн търговия

Автор: investor.bg 04 декември 2009

Британската полиция закри над 1200 измамнически сайта за пазаруване в интернет, предлагащи стоки на ниски цени, съобщи Ройтерс.
 
Отделът за борба с електронните престъпления организира мащабната операция точно преди периода на празничните покупки преди Коледа и Нова година.

Проверени са стотици сайтове, администрирани предимно от азиатски престъпни групи, използващи регистрирани във Великобритания домейни.

Сайтовете предлагали популярни стоки и аксесоари на известни марки на минимални цени, но клиентите така и не получавали поръчките си. Потребителите на сайтовете рискували също измамниците да злоупотребят с личните им данни за други незаконни дейности.

Според полицията престъпните групи са натрупали печалби от милиони британски лири от онлайн измамите.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
Без законова рамка и с краткосрочни наеми: фермерските пазари между потребителския интерес и правния вакуум Организаторите им настояват за законови регламенти и промени в старите общински наредби, които да дадат на потребители и производители сигурност и защита от нелоялната конкуренция
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти