Регистрация

Симеон Дянков: Очаквам икономически ръст през юни 2010 г.

Автор: investor.bg 12 октомври 2009

През юни следващата година икономиката на България ще започне да расте, прогнозира тази сутрин пред Нова телевизия министърът на финансите Симеон Дянков. Според него сигнали за излизане от кризата ще видим още през пролетта.

Официалната прогноза на правителството е за цялата 2010 г. да бъде отбелязан спад на брутния вътрешен продукт (БВП) от 2%.
По думите на Дянков в средата на следващата година е възможна и актуализация на бюджета, за да се увеличат разходите, "ако икономическите показатели отговорят на очакванията".
В неделя стана ясно, че от плановете за увеличение на акцизите върху цигарите, алкохола и горивата, остава валидно само вдигането на ставката върху цигарите. Дянков уточни, че според него са нужни всички увеличения, но "в случая сме екип".

Проектът на Бюджет 2010 се очаква да бъде внесен в началото на следващия месец за разглеждане в съответните комисии на Народното събрание и да бъде гласуван до края на ноември.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти