Регистрация

Един от най-старите британски ритейлъри прекоси Ламанша

Автор: Регал 27 август 2009

Една от най-старите марки в продажбите на дребно във Великобритания, Littlewoods, пусна уебсайт, за да спечели нови клиенти от Франция, Испания, Германия и Португалия. Така Littlewoods се присъедини към британските ритейлъри, които прекосяват Ламанша, за да разрастват бизнеса си в континентална Европа.

Littlewoods е част от Shop Direct, най-голямата компания за онлайн продажби и за хоум шопинг на острова, уточнява агенция Reuters. Нейното поделение Littlewoodseurope.com ще бъде насочено към продажби на дамски стоки и продукти за млади семейства. То ще предлага асортимент от над 250 марки, включително Levi's, Puma и Nike. Ще продава предимно облекло, обувки, детско облекло, домакински уреди и стоки за развлечение.

Засега уебсайтът е само на английски език, но Littlewoods планира да го разработи и на езиците в съответните държави, където ще работи.

В инвазията си към континента Littlewoods не е сама. Неотдавна британската компания N Brown започна да предлага дрехи за едри хора в Германия, а ASOS, която продава модни стоки по интернет, се похвали, че се радва на голямо търсене в страните от континентална Европа.

Shop Direct е с годишни продажби в размер на близо 1.6 млрд. британски лири (2.6 млрд. долара). Групата, която притежава също марките Kays, Great Universal и Marshall Ward, е в процес на реанимиране на марката Littlewoods, купена в началото на годината от фалиралия ритейлър Woolworths.

Littlewoods е създадена през 1923 г. като компания за каталожна търговия в Ливърпул.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти