Регистрация
  • Начало
  • Новини
  • Johnson & Johnson с печалба над очакванията на анализаторите

Johnson & Johnson с печалба над очакванията на анализаторите

Автор: Money.bg 15 юли 2009

Една от най-големите компании в областта на здравеопазването и битовата химия Johnson & Johnson съобщи, че печалбата й за второто тримесечие на годината е 3.21 млрд. долара.
Това е с 3.6% по-малко от същия период на миналата година, но е повече от печалбата, която очакваха анализаторите, отбелязва Bloomberg.

Като причина за по-ниския резултат компанията посочива засилената конкуренция, идваща от компании, които предлагат сходни с нейните продукти, само че на по-ниски цени.

Продажбите на Johnson & Johnson се понижиха със 7.8%, до 15.2 млрд. долара сравнено със същия период на 2008 г.

Продажбите на продукти, които са различни от лекарства в световен мащаб са намалели с 4.5% до 3.9 млрд. долара. А тези на фармацефтичната индустрия са нараснали с 13.3% до 5.5 млрд. долара.

Приходите, реализирани от пласмента на медицински уреди, са спаднали с 3.1% до близо 5.9 млрд. долара

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти