Регистрация

Търговци предвиждат повишаване на цените

Автор: bТВ 21 април 2009

Всеки пети от търговците в Плевен предвижда повишаване на цените през следващите три месеца. Това са резултати от бизнес анкета с участието на 130 търговски фирми. В същото време се наблюдава понижаване на потреблението. Дори за Великденските празници тази година плевенчани са купували по-малко, отколкото предишни години.

В хранителните магазини намаляването на потреблението се усеща отпреди около месец. Хората купуват по-малко и по-евтини стоки.

Въпреки намалялото потребление цените на хранителните стоки не падат. Затова нерядко хората купуват само хляб и едно яйце например. Плевенчани, които от години са на гурбет в чужбина, твърдят, че в България цените са дори по-високи.

Търговците очакват след празниците потреблението на хранителните стоки да намалее още повече.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
Без законова рамка и с краткосрочни наеми: фермерските пазари между потребителския интерес и правния вакуум Организаторите им настояват за законови регламенти и промени в старите общински наредби, които да дадат на потребители и производители сигурност и защита от нелоялната конкуренция
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти