Регистрация
  • Начало
  • Новини
  • Свят
  • Две смъртни присъди в Китай по делото за замърсеното с меламин сухо мляко

Две смъртни присъди в Китай по делото за замърсеното с меламин сухо мляко

Автор: Investor.bg 22 януари 2009

Китайски съд определи смъртни присъди за двама души човека по делото за отравяне на детски млечни храни с опасния химикал меламин, съобщават руски медии, позовавайки се на съобщение на китайската държавна агенция "Синхуа".

Опасният химикал е бил прибавян в млечните смеси за повишаване на съдържанието на протеин.

Двамата наказани със смърт са висши служители от китайската компания, произвела и продала в периода август-септември 2008 г. над 900 т сухи млечни смеси, отровени с меламин, използвани при направата на детски храни.

Общо по делото под съдебна отговорност са привлечени 21 човека, четирима от които – от висшето ръководство на компанията. Извън двете смъртни присъди, един от подсъдимите е получил доживотна присъда, а останалите – по няколко години затвор.

В хода на следствието е установено, че в резултат на консумацията на заразените храни са починали най-малко 6 деца, а 294 хил.
са били лекувани. Компанията, продала отровните сухи смеси е била принудена да плати като компенсация за починалите и за заплащането на медицинска помощ на пострадалите общо над 130 млн. долара.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти