Регистрация

Нови стачки във френски магазини заради късните работни смени

Автор: Investor.bg 21 октомври 2008

Служителите на два големи магазина в Париж бяха приканени към стачни действия във вторник в знак на протест срещу работата вечерно време, предаде AP.

Предвижда се демонстрацията да се проведе в десет часа сутринта пред магазина на Printemps и по обед пред Galeries Lafayette.
Новината за мобилизация на трудещите се за френски търговски вериги е продължение на проблема за работниците в страната с вечерните смени. В петък стотици служители на магазини протестираха в центъра на Париж срещу късните дежурства.

Основните френски профсъюзи - Обща конфедерация на труда (CGT) и Френска демократична конфедерация на труда (CFDT) - както и някои по-малки синдикати възнамеряват да протестират срещу проектите за вечерни смени до 21:00, 22:00 часа и дори 22:30 часа в периоди на промоции и за празниците в края на годината.

"Преговорите между синдикалните организации и ръководствата на компаниите не са приключили, стачкуващите ще подновят протестните си действия във вторник", се казва в съобщение на синдикатите.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
Без законова рамка и с краткосрочни наеми: фермерските пазари между потребителския интерес и правния вакуум Организаторите им настояват за законови регламенти и промени в старите общински наредби, които да дадат на потребители и производители сигурност и защита от нелоялната конкуренция
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти