Регистрация

Heinz няма да купува китайски млечни продукти

Автор: Econ.bg 02 октомври 2008

Американската компания за хранителни продукти Heinz съобщи, че спира да купува и използва в изделията си мляко от Китай, след разразилия се скандал със заразено мляко в азиатската държава, предава AFP.

Припомняме ви, че наскоро в мляко на прах, което се продава на китайския пазар, беше открит химикалът меламин, който обикновено се използва в пестицидите и при производството на пластмаса. Високите нива на веществото увреждат най-вече бъбреците. Отровата причини смъртта на 4 бебета и разболя 53 хил. деца.

"За да успокоим клиентите си относно сигурността на нашите продукти, компанията взе решението да откаже  доставките на мляко от Китай и Хонконг и да се насочи към други държави-износителки. В Heinz проверяваме всички продукти с млечни съставки за химикала меламин, отговорен за заразата на млякото в Китай", каза говорител на компанията.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти