Регистрация
  • Начало
  • Новини
  • София-БТ пое част от производството на фабриките в Пловдив и Стара Загора

София-БТ пое част от производството на фабриките в Пловдив и Стара Загора

Автор: Expert.bg 23 май 2008

Едно най-успешно работещите дружества в системата на "Булгартабак Холдинг" АД - "София-БТ" започна да произвежда някои от марките цигари на холдинга, които до скоро се правеха във фабриките в Пловдив и Стара Загора, съобщиха от дружеството.Става въпрос за марките Невада (100 mm, мек пакет), Seven Hills slims, Femina slims и MM slims.

Цигарите от фамилията Femina slims вече се появиха на пазара в нов формат на опаковката (твърд пакет, тип плочка), като този на най-бързо развиващата се марка на "София-БТ" - Ева slims, и с дължина на цигарата 97 mm.

От началото на юни 2008 г. и цигарите MM slims ще се предлагат в същия формат, като при тях промяна ще има и във визията. През юни миналата година, след предварителни маркетингови проучвания сред пушачите на ММ и изследвания във фокус-групи, "София-БТ" започна да произвежда марката (84 mm и 100 mm) с нов дизайн на кутията, a асортимент ММ 84 mm беше преформатиран в опаковка "round corner".

Лоялните клиенти на марките, които се произвеждаха от "Цигарена фабрика Пловдив" и от "Слънце-Стара Загора-Табак", могат да бъдат спокойни - промените ще са единствено във външния вид и формата на кутията, а блендът, съдържанието и качеството на цигарите остават непроменени и отговарят на всички изисквания на Световната здравна организация и на българското законодателство", категоричен е изпълнителният директор на софийската цигарена фабрика Красимир Петров.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти