Регистрация

Френски фермери разляха 50 000 литра испанско вино

Автор: Регал 11 август 2016

Производители обясняват действията си, с твърдението, че испанските вина са с 30-40 процента по-евтини от френските.

Френски фермери нападнаха камиони, превозващи испанско вино и унищожиха около 50 000 литра, съобщи БТА, позовавайки се на испанския Съюз на синдикатите на селскостопанските работници и фермерите.

Инцидентът е станал недалеч от Монпелие - един от най-големите градове в Южна Франция.

Браншовата организация призова испанското правителство да повдигне този въпрос на неформалната среща на земеделските министри на ЕС, която е планирана за 13 и 14 септември в Братислава.

Фермерите, извършили нападението, по този начин изразяват недоволството си срещу вината, които не са произведени във Франция, пише испанският в. "Мундо". Френските производители оправдават действията си, с твърдението, че испанските вина са с 30-40 процента по-евтини от френските.

Подобни инциденти по френско-испанската граница се случват често. През април тази година испанското външно министерство привика посланика на Франция в Мадрид заради друго нападение срещу камиони с испанско вино, припомня ТАСС.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти