Samsung съди Huawei в Китай за шест патента
Samsung твърди, че смартфоните и таблетите, произведени от Huawei, нарушават правата на интелектуална собственост, свързани с мобилните комуникации и съхраняването на снимки, посочва южнокорейската компания в съобщение, на което се позовава националната агенция Йонхап.
Huawei съди Samsung в Китай и САЩ също за нарушаване на 12 патента за мобилни устройства и мрежи, допълва Асошиейтед прес. Китайската компания иска разумна компенсация, но не настоява за спиране на продажбата на мобилните устройства на Samsung в САЩ.
Samsung и Huawei са сред най-големите производители на смартфони с операционна система Android на Google. Samsung продава най-много телефони в света, следван от Apple, а на трето място е Huawei.








