Регистрация

Лозарите получиха над 2.3 млн. лева от фонд "Земеделие"

Автор: Регал 25 септември 2012

От началото на септември фонд "Земеделие" е изплатил 2 366 000 лв. по мерките на "Националната програма за подпомагане на лозаро-винарския сектор 2008/2009 - 2013/2014". Финансовата помощ е изплатена за дейности "Презасаждане с промяна на местонахождението", "Изграждане на хидромелиоративни съоръжения – системи за капково напояване", като освен това лозарските стопани получиха и парично обезщетение за загуба на доход, съобщиха от фонда.

Националната програма финансира инвестиции за преструктуриране и конверсия на лозовите масиви, свързани със засаждане на нови винени сортове, подобряване на методите и технологиите за управление на лозарското стопанство чрез създаване на капково напояване, изграждане на противоерозионни съоръжения и др. Подпомагат се и земеделски производители, застраховали реколтата от винени сортове лозя в избрана от тях компания.

Приемът на единни заявления за подпомагане ще продължи без прекъсване до 1 април 2013 г., a предвиденият от Европейската комисия бюджет по мерките на Националната програма за финансовата 2013 г. е 24 милиона евро.



 

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти