Отмениха запора върху акциите на "Арома"



Автор: investor.bg 09 ноември 2009



 Определение на Софийски градски съд отменя забраната върху упражняването на правата върху акциите на Арома АД и обезсилва обезпечителната заповед от 21 юли 2008 г., съобщиха от Арома за Investor.bg.

Запорът първоначално беше отменен на 26 май, но това решение на Софийски градски съд беше обжалвано. С решение на следващата съдебна инстанция отмяната на запора е потвърдена. Новото съдебно определение е от 27 октомври, поясниха от компанията.

Арома АД е подало молба по изпълнителното дело при частен съдебен изпълнител Мариян Петков за вдигане на наложените обезпечения. Ръководството на Арома обаче обръща внимание на акционерите и инвеститорите, че настоящата информация не следва да се разбира като стартиране на търговията с акциите от капитала на Арома АД.

Начало на търговията с емисията акции може да бъде поставено след получаване в Централен депозитар АД и Българска фондова борса - София АД на официално уведомление от съдебния изпълнител за вдигане на обезпечението.

На 31 юли 2008 г. запорираха акциите на Арома АД. Същият ден Комисията за финансов надзор сезира Висшия съдебен съвет по случая с Арома.