Управителят на централната банка на Зимбабве Гидеон Гоно заяви, че правителството на страната е замразило местните сметки на международната компания за производство на храни и напитки "Нестле" (Nestle) и е поръчало финансова ревизия. Причина за това е, че групата спря да купува мляко от фермата на съпругата на зимбабвийския президент Робърт Мугабе, предаде БТА, като се позова Асошиейтед прес.
Гоно заяви пред седмичника "Зимбабве индипендънт", че в сметките на компанията са открити две трансакции, които може да са "невалидни".
Финансовият директор на "Нестле" Фараи Мунестци посочи пред АП, че е блокиран достъпът до сметки на компанията в пет банки.
В началото на месеца "Нестле" спря да купува мляко от фермата на Грейс Мугабе, тъй като бе изправена пред заплаха от международен бойкот.
Замразяването на сметките би могло да парализира бизнеса на компанията в Зимбабве, отбелязва АП.
