Златна мартеница от съюз "Произведено в България" получи снощи на "Винарска изба Телиш" АД. Компанията получава престижната годишна награда заради производството и износа на качествени български вина от избите "Телиш" и "Кастра Рубра".
През 2006 г. дружеството стартира проект за изграждане на нова изба в Южна България, която отговаря на всички изисквания за изработката на качествени вина. Освен това започна създаването на 250 хектара лозов масив, от които 110 хектара вече са засадени. Проектът е най-голямата българска инвестиция във винарския бранш и досега възлиза на над 30 млн. лева.
Реализацията му е осигурила повече от 260 нови работни места. Експортната карта на "Телиш" АД включва 13 държави по цял свят, фирмата е най-големият износител на български вина на пазари като Канада и Хърватска.
