Mondelez предлага сливане с Hershey



Автор: Капитал 04 юли 2016



Компанията за пакетирани храни Mondelez International е направила оферта на стойност 23 млрд. долара за конкурента Hershey, съобщава Wall Street Journal. Потенциалната сделка ще създаде най-големия производител на шоколадови изделия в света и идва в момент, в който продажбите на двете компании са под натиск.

През миналата седмица Mondelez е предложила сделка, оценяваща акциите на Hershey на 107 млрд. долара. Офертата предвижда половината сума да бъде изплатена в брой, а другата в акции на Mondelez. Управителният съвет на Hershey единодушно е отхвърлил тази оферта и е заявил, че предложението "не дава база за по-нататъшни дискусии".

Въпреки това новините за предложението оскъпиха акциите на Hershey със 17% до над 113 долара в петък, тъй като пазарите очакват Mondelez да предложи подобрена оферта. Акциите на Mondelez също поскъпнаха с 6% до 45.50 долара в края на седмицата, с което пазарната капитализация на компанията достигна 70 млрд. долара.

Още по темата