Производството на месо в света ще се повиши с 1.3% през 2015 г.



Автор: agrozona.bg 12 май 2015



Производството на месо в света ще се увеличи с 1.3% през 2015 г. в сравнение с миналата и ще достигне 318.7 млн.т., се казва в прогноза на Световната организация по прехрана и земеделие (ФАО) към ООН. Най-големи доставчици на месо за световния пазар ще бъдат Китай, ЕС, САЩ и Бразилия. Причината за растежа се отдава най-вече на увеличението на млечните крави и клането за месо заради ниските цени на млякото.

В Европейския съюз се очаква най-голямо в света производство на говеждо от 7.8 млн.т., а световното производство ще достигне 68 млн.т.

Световното производство на свинско месо се очаква да нарасне с 1.9% до 119.4 млн.т., стимулирано от спада в цените на фуражите.

Търговията със свинско месо в ЕС ще продължи тенденцията на растеж, започнала миналата година, когато за първи път от няколко години беше отчетено разрастване на стадата.

Още