На 18 май 2012 г. Надзорният съвет на "Mеркатор Груп" единодушно избра Тони Балажич за президент на Управителния съвет на компанията, съобщиха от агениция Symmetric Communication. До броени дни той ще получи поста и от 1 юни ще поеме управлението на словенската верига. Досегашният президент на "Меркатор Груп" Жига Дебеляк ще изпълнява длъжността първи съветник на новия президент до 30 септември 2012 г.
Тони Балажич има богат опит в управлението на големи компании в хранителната индустрия на региона, съобщиха от компанитята. Подкрепя активно производството на селскостопански продукти в качеството си на председател на секцията за мелничарска промишленост и производството на хлебни изделия към словенската Камара на земеделските и хранителни предприятия.
През 2010 г. поема ръководството на "Жито Груп" като президент на борда на директорите и генерален изпълнителен директор. Професионалният опит на Балажич включва комуникационната група Spem, Petrol, глобалната компания за управленско консултиране AT Kearney и предприятието за производство на плодови сокове Fructal.
Тони Балажич е роден на 8 август 1973 г. в Марибор, където завършва Факултета по икономика и бизнес. Получава магистърската си степен по бизнес администрация във висшето училище по мениджмънт IEDC Bled през 2005 г. Основател и директор на словенския клон на Лондонското училище за PR.
