Магазините на "Лидл" в България вече са 40. Днес бяха открити новите обекти в Севлиево, Луковит и Павликени. Така градовете, в които оперира веригата, са вече 31.
"Нашата цел е да бъдем възможно най-близо до клиентите си, за да могат повече хора да се възползват от качествените продукти, които предлагаме съчетани с възможно най-добрата цена", коментираха от компанията.
Германската търговска дискаунтърска верига "Лидл" оперира с над 9000 магазина в 25 европейски държави. В редица пазари "Лидл" е номер 1 в бранша (Франция, Унгария и др.).
До момента "Лидл" е създала в България над 1000 работни места, построи се най-големият и наведнъж изграден Логистичен център в България (116 рампи за прием на стоки , обща площ около 38 000 кв. м), няколко милиона са инвестирани от "Лидл" в сектора на недвижимите имоти и строителството.
