Регистрация

Продажбите на Jumbo в България скачат с 33% през първото тримесечие

Автор: Мара Георгиева, "Капитал" 19 април 2023

Оборотът на деветте магазина тук за 2022 расте със 17% до 95 млн. евро, показва отчетът на гръцката група

Фотограф: Цветелина Ангелова

Продажбите на гръцката верига за играчки и стоки за дома Jumbo в България са се увеличили с 33% на годишна база през първото тримесечие на 2023 г. Само през март т.г. оборотът в деветте магазина на Jumbo в нашата страна отбелязва 17% ръст, показва междинният финансов отчет на гръцкото дружество собственик.

При растежа българският пазар се представя на второ място след бизнеса на Jumbo в Гърция, където продажбите за първото тримесечие са нараснали с 35.5%, а само за март - с 26%.

Четете целия текст на сайта на "Капитал"

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
Николай Бекяров: През 2021 г. пазарът на сладолед спадна до 104 млн. лева Управителят на "Юниливър Айс Крийм България" посочва пред "Капитал", че цените вече са увеличени с 12-20%
И Дон Домат на регала Какво правят големите търговски вериги в подкрепа на производителите на домати в страната