Регистрация

Към 1250 камиони с турски стоки са блокирани на руската граница

Автор: Регал 01 декември 2015

Икономическата цена на забавянето от сряда е около 50-60 хиляди долара

Фотограф: Reuters

Около 1250 камиони, превозващи турски стоки за износ, не са допускани да влязат в Русия и остават блокирани на граничните пунктове, очаквайки разрешение. Това заяви в интервю за Ройтерс управляващия директор на Асоциацията на международните превозвачи Фатих Шенер, предаде БТА.

Той посочи, че освен на камионите, които чакат на граничните пунктове, руските власти не дават разрешение и на вече влезлите в страната камиони, чакащи да разтоварят багажа си на митницата. "Такъв е случаят с румънски, български, казахски и молдовски камиони, превозващи турски стоки", посочи Шенер.

Камиони са блокирани в Украйна и Грузия за проверки, които по думите на Шенер сега са по-обстойни от преди. Икономическата цена на забавянето от сряда е около 50-60 хиляди долара, добави той.
Общо 800 контейнера също чакат разрешение на турското черноморско пристанище Самсун и на руското Новоросийск, допълва агенцията.

Около 100 камиона, чакащи за транзитно преминаване, на руската граница сега търсят алтернативни маршрути. "Азербайджан позволи да влязат и тези камиони ще стигнат до Централна Азия по този маршрут, който е много по-скъп", каза Шенер.

Турция продава главно храни, земеделски продукти и текстил на Москва и е една от най-популярните дестинации за почивка на руснаците. Около 50 процента от износа на Турция, който миналата година бе на стойност 6 млрд. долара, се превозва по суша.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
Николай Бекяров: През 2021 г. пазарът на сладолед спадна до 104 млн. лева Управителят на "Юниливър Айс Крийм България" посочва пред "Капитал", че цените вече са увеличени с 12-20%
Големите вериги имат приходи от 16 млрд. лв., или 1/3 от оборота в търговията на дребно Изследването на ИПИ показва огромни скокове в бизнеса през 2022 г., когато и инфлацията растеше. Във веригите работят над 53 хил. души